jardob 20.06.2022 17:09 Zobraziť v diskusii

Re: Slovanstvo a védizmus

@jardob povedal/-a:
Kým človek nepozná skutočné Božie ciele (Boží vektor cieľov) voči ľudstvu a človeku (a nie naše domysly), tak nemôžeme vedieť ani to, čo to znamená byť "Božím námestníkom na Zemi". Abrahámske náboženské systémy tieto ciele vysvetľujú tak, védické onak, a KSB ešte úplne inak. Napr. Petrov si pod rozvojom geneticky podmieneného potenciálu človeka predstavuje rozvoj superschopností. V sanskrite sa tieto superschopnosti nazývajú Sidhi. Lenže toto je bludná ulička. Rozvoj superschopností ešte nikoho k Bohu nepriviedlo. T.j. superschopnosti z človeka nespravia Božieho námestníka!!!

Opakovane sa uisťujem v tom, že snaha postaviť najprv spravodlivú spoločnosť, a potom dúfať, že ľudia sa zmenia na svätcov, je cesta do pekla. Takéto systémy nevydržia dlho. V spoločnosti, kde všetko stojí na jednom mravnom líderovi, a obyvateľstvo sa iba spolieha na svoju vládu, ale na rozvoji svojej mravnosti a etiky nemaká, tam sa pri prvej príležitosti dostanú k moci gauneri. Len čo sa im podarí odstaviť mravného vodcu. A potom to už ide od deviatich k piatim.

Spravodlivú spoločnosť treba budovať tak, že ľudia budú masovo najprv rozvíjať svoju mravnosť a etiku, a priebežne s tým rozvíjať aj novú organizáciu spoločnosti. Tak ako zlo nad svätým človekom stráca moc, tak zlo stratí moc aj nad vysoko mravnou spoločnosťou.
Veď aj ten Korán to naznačuje: "Boh zmení život ľudí, ak ľudia zmenia to, čo je v nich" (t.j. ľudia musia najprv zmeniť seba, a potom sa začne meniť aj život okolo nich)

K tomu ešte dodám, že cesta rozvoja superschopností je slepá cesta, vidno aj na historickom príklade Číny. Spočiatku boli schopnosti šaolinských mníchov hermetizované. Táto filozofia aj so schopnosťami sa držala len v úzkom kruhu zasvätených ľudí - mníchov. Táto praktická časť filozofie - cvičenia a s nimi spojené superschopnosti mali aj zdravotný dopad. Výrazne zlepšovali zdravie cvičencov.

Jedného dňa si majstri povedali, dajmä toto učenie nášmu ľudu a ozdravme tak národ. A tak sa Kung fu začalo vyučovať aj na verejnosti? Kam to viedlo? Takmer nikto z dnešných kung fu bojovníkov nie je vysoko v budhistickej filozofii, a celkovo jeho svetonázor je relatívne nízky. Dokonca sa kung fu dostalo aj k ľuďom zo zvrhlou mravnosťou, démonickým typom. Koľkí z tých, čo sa naučili kung fu, sa stali lepšími ľuďmi, koľkí z nich sú bližšie k Bohu? Možno promile, a možno desatiny/stotiny promile. Za to ľudia sa učia kung fu, aby získali sebavedomie, vedeli sa biť, alebo to speňažili v Hollywoode...

Podľa mňa to je tak, ako to povedal Ježiš: Hľadajte najprv Kráľovstvo Božie (zdokonaľujte svoje vnútro) a toto všetko (vrátane nejakých superschopností) dostanete navyše...

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.