Rusofil 21.06.2022 15:37 Zobraziť v diskusii

Re: Slovanstvo a védizmus

@Jura11 povedal/-a:

@Rusofil povedal/-a:

@Jura11 povedal/-a
Slova Ar a hektar mě zatím nepřesvědčila, protože jde o metrické míry, tj. novodobé.

Nevím jestli se smát, nebo plakat. Zjisti si odkud pochází "novodobé" slovo "ar" a co v dějinách znamenalo. Už mě unavuje po každém výroku, potvrzujícím neznalost, upozorňovat na nevědomost dotyčného. Kdybys alespoň projevil nějakou pochybnost, ale ty ne, ty to tvrdíš, že je to tak bez pochybností.
-To se asi sešli novodobí vědci, podívali se důležitě do dálky a řekli si, pojmenujme jednotku plochy "ar". Je to hezké slovo pánové, co vy nato? Schvalujeme, bude to ar. -
Už se konečně vzpamatuj, než nějakou podobnou blbost napíšeš. V dávných dobách slovo "ar" znamenalo "půda, povrch země", obdělávání půdy "orání".

Ар — Истотный процесс упорядочивания, Тварчества; Уже обжитая территория; Некая Часть Земли-Матушки с устоявшимися традициями и Культурой; Истотные процессы наведения порядка; Установленные, известные изначально технологии; земля, поверхность земли, возвышенность.

Byla ti položena slušně otázka. Odpověděl jsi (podle sebe dostatečně, podle mě nikoliv, tak ti byla položena doplňující otázka).

V české wikipedii ta poslední fráze týkající se obdělávání půdy "orání" není. A Ve výrazech Are, Area = plocha nevidím průkaznou souvislost s Árijci.

Doufal jsem hlavně, že usedlý způsob života doložíš i něčím jiným, např. nějakým citátem.

Otázka, jakým způsobem žila védická civilizace je podle mě legitimní. A ano, nevím na ní odpověď, proto se ptám.

Ale jestli ti vadí, že tvojí tezi, že védy jsou objemnější než KSB někdo ověřuje a byl bys raději, abychom se ti za zjevené slovo klaněli, tak v tom nemůžu pomoci.

Pokud bereš za etalon správnosti Vikipedii, není ti pomoci. Někomu stačí znát svůj rodný jazyk, aby mu něco došlo a nemusí potvrzení svého myšlení hledat ve Vikipedii.
Tak tedy ar (půda)- orání-oráč, podobně jako kov-kování-kovář, nebo zlato-zlacení-zlatník atd.

Nechápu, proč je pro tebe tak důležité, jestli naši předci vedli usedlý, nebo kočovní způsob života. Já ti dávám na tvé otázky odpovědi a odkazy, ty si mi ale zatím neposkytl jediný zdroj s tvrzením, že védy byly určeny jen stepním kočovníkům. Takže čekám, že mi ten zdroj poskytneš.
I kdybych teoreticky připustil, že je to tak, v čem je problém?
Pak totiž vyvstává otázka, podle jakých principů žili ostatní, usídlení lidé, když ne védy, tak tedy co? I podle tvé Vikipedie védy se datují do 8 tisíciletí před naším letopočtem. Tak podle čeho žili ostatní lidé, když ne podle véd?

Způsob života prastarých Slovanů jsem doložil prací o archeologických nálezech pěstování obilí na našem a také Ruském území. Určitě uznáš, že když pěstovali obilí, museli se na tom území zdržovat déle, tedy se museli osídlovat na tom, kterém území. To, že to nepovažuješ za důkaz není problém můj, ale tvůj. Nevadí. Já si počkám pár měsíců, až si to ve své hlavě probereš a posuneš se dál. Vždyť, když si vzpomenu, na jaké výchozí pozici jsme začínali, tak v tvém názoru nastal velký pokrok.

No a důkaz o tom, že védy jsou objemnější než KSB máš i v té Vikipedii. Jak se ale zdá, dosud sis védy neprostudoval a vaříš z vody. V opačném případě bys mluvil jinak. Citace:
Přes nespornou genialitu myslitelů raného středověku je však nutno upozornit také na nesmírně širokou paletu učení, jimiž jsou védy prodchnuty. Jejich různorodost a kosmologické představy jsou kořeny védského pohledu na svět. Védy neznají jednoznačné filozofické školy nebo systémy. Védské sbírky uchovávají poznatky o životě praevropanů a dalších národů či kmenů s jejich paleoastronomickými svátky a poznatky z dob, které není možné vědecky ověřit – 8000 až 800 př. n. l. **Obdivuhodný dar védského odkazu je v trvale živé inspirovanosti a dosud nevyčerpané studnici poznání, zvláště v nadčasových otázkách významu lidské existence a totožnosti **.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.