Rusofil 22.06.2022 22:16 Zobraziť v diskusii

Re: Slovanstvo a védizmus

@jardob povedal/-a:

@Rusofil povedal/-a:

@jardob povedal/-a:
@Rusofil , to s tým odvodením slova "arij" od slova "orať/pôda" sa mi nezdá. Ledaže by ich tak pomenoval niekto iný. Podobne ako vzniklo slovo "pohan", vymyslené kresťanmi voči inovercom.
Veď prečo by niekto, kto nesie vznešenú kultúru sa nazýval podľa obrábania pôdy a nie podľa kultúry. Veď aj to ruské "jazyčnik" je spojené s kultúrou a nie s nejakou prácou na poli alebo v dome.

K tomuto: Tak tedy ar (půda)- orání-oráč, podobně jako kov-kování-kovář, nebo zlato-zlacení-zlatník atd.

Ako súvisí ar s oraním? Veď v slove oranie je ar otočené opačne. Nie je to aranie. Je to oranie.

Musím říct, že původ slova árij není výsledek mého bystrého umu, ale dozvěděl jsem to na přednášce Sundakova, člena Ruské geografické společnosti.
K slovům ar-orání-oráč bych ještě přidal slovo ornice. K záměně písmen "o" a "a" docházelo v slovanských jazycích a hlavně v Ruském pořád. I samotná Moskva se čte jako Maskva. V ruštině to není žádná výjimka. Mimochodem slovo "ar" ve smyslu "půda, území" se vyskytuje i v Bibli.
Ale zpátky odkud se bere to, že právě Slované nazývali půdu slovem "ar". Ten název pro půdu vznikl v povodí řeky Volgy. Ta má několik tisíc km, a obyvatelé na různých úsecích ji dávali různá jména Volga, Itiľ, Aza, Árija, Járija, Džárija, Dárija, Džadža, Darda, Jaza, Jachuza, Ijauza, Ra, Ranha.
Odtud, lidé, kteří žili na břehu Árije, Járie, Džárije, Dárije atd. žili na břehu, půdě, kterou obdělávali a tak se jim i říkalo, árijové. Půdě, kterou obdělávali říkali ar.
Tyto informace se jinde nedozvíš, tak, jak se jinde nedozvíš, jak se Volha v různých dobách a úsecích jmenovala.
Takže árijové, lidé, kteří žili na půdě u řeky Árija a živili se obděláváním této půdy.
Podle toho, jak se obdělávání půdy říká u nás, můžeme soudit, odkud naši předci na naše území dorazili. Ano, vypadá to tak, že to bylo od řeky Volgy, z úseku, který se jmenoval Árija.

Pokud se ti název pro půdu "ar" nezdá, jaké vysvětlení máš pro pojmenování měrné jednotky pro půdu "ar, hektar"?

Myslel som, že Rusi nemali slovo "орать" vo význame "orať". Dnes majú "пахать" v tomto význame, a slovo "орать" používajú, keď niekto hlučne rozpráva.
Ináč je to zvláštne, že Rusi majú veľa našich slov: oči, koň a ďalšie, ale používajú "glaza", "lošaď", a tie slovenské výrazy používajú len v básnickej tvorbe.
Čím si vysvetľuješ, že idickí védovia nazývajú Arijami tých, čo žili podľa védickej kultúry?
A čo si si všimol, že sa z jazýčestva prenieslo do indických véd?

Všimol som si, že jedni aj druhí majú systém pre rozbor každého písmena, kde sa z hlások a slov v písmach dá vyčítať veľa hermetických informácii. Zatiaľ nemám dosť dobre preštudovanú ani túto stránku bukvice ani indický systém. Bolo by zaujímavé to môcť porovnať. No zatiaľčo indické védy majú pôvodné texty, z ktorých tú hermetickú informáciu môžu extrahovať, tak jazýčestvo má len systém, ale nemá (aspoň si myslím) pôvodné texty, z ktorých by mohlo čerpať nejaké skryté informácie na rozkódovanie. Velesova kniha je. Ak je pravá, potom by skutoční volchvovia z nej mohli prečítať viac, než je na povrchu. Ale ak som dobre videl, tak vo velesovej knihe sú aj také písmená, ktoré sa na tradičné staroslavianske bukvy (tie, nad ktorými robia hlboký obrazný rozbor) nepodobajú.

Ono s těmi slovy v různých Slovanských jazycích je to podle mě tak, že v původním starém jazyce bylo mnohem více výrazů s různými odstíny té které věci, nebo situace a postupem času, s osekáváním jazyka se u různých Slovanských národů zachovala různá slova. Tj. pokud pro koně byl i výraz lošaď, tak u nás lidé víc používali kůň a lošaď postupem času vymizela, no a v Rusku naopak.
K Indickým védám a jejich porovnání s jazýčestvem jsem na začátku. Obě věci mám po prvním základním čtení. Jde mi to pomalu, protože vstřebaná fakta musím nejdříve ve své hlavě přehodnotit.
Co se týče Slovanských zdrojů tak kromě pohádek, bylin a Velesovy knihy, vyslechl jsem si i Santi vedy Peruna (mám je pod otazníkem), no a hodně mi pomáhá právě Žarniková, Pyžikov a i Danilov. Poslechl sis video Žarnikové, které jsem včera vyvěsil? Z toho si pak dělám celkový obraz.
Také sleduji videa Národního Sovanského rádia. Tam je toho také hodně.
https://www.youtube.com/c/SlavRadio
K tomu Staroslovanskému písmu. Nebyly jen bukvice, ale i čáry a řezy.

Zapomněl jsem ještě na odpověď na tvoji otázku: Čím si vysvetľuješ, že idickí védovia nazývajú Arijami tých, čo žili podľa védickej kultúry?" To přece vychází právě z pojmenování podle řeky Árije. Když se podíváš na můj příspěvek o Ruských řekách se jménem vyskytujícím se v Mahabharátě, tak zjistíš, že převážně jsou tyto řeky v povodí Volhy tedy Árije. To znamená z míst, kde lidé žili podle véd, takže v tom rozpor nevidím. Naopak je to potvrzením této teze.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.