Súlad 24.03.2023 16:09 Zobraziť v diskusii

Re: Socializmus a komunizmus

S filmom Bohovia sa museli zblázniť súvisí aj jedna smutná udalosť. Prevzaté z ČSFD:

N!xau (XiXao) za tuto roli dostal 300 dolarů, ale za pokračování si vymohl víc než 80000, aby si mohl pořídit dům vybavený elektřinou pro něj, své tři ženy a jejich děti. Údajně trpěl během života tuberkulózou. Na počátku července roku 2003 potvrdili úředníci v Namibii jeho smrt. Příčinou mohlo být i předávkování drogami. Zemřel ve věku asi 59 let, datem narození si ani N!xau nebyl jist.

Fľaša bola vo filme jedinou vecou, ktorú nemal k dispozícií každý. Preto sa stala zdrojom hádok a škriepok, kvôli ktorým sa XiXao rozhodol zhodiť fľašu z útesu na konci sveta. V skutočnom živote sa tento herec dostal vďaka filmu k peniazom, ktoré počas väčšiny svojho života nepotreboval, čo ho možno stálo život. Nebol na peniaze duchovne pripravený.

Ani v našom svete nie sú všetci duchovne pripravení na všetko. Koľko národov je pripravených na pracovitý a mierumilovný život v spätí s prírodou, ako je to prirodzené pre Slovanov? Že sa to teraz z rôznych príčin narušilo je dôkazom toho, že ak niekto niekoho tlačí do niečoho, na čo nie je pripravený, alebo čo nie je jeho prirodzenosťou, vznikajú nemalé problémy, ktoré môžu vyústiť až zániku.

Ak hostiteľ nechá na sebe parazitovať, škodí sebe, ale aj parazitovi, pretože ten nie je nútený sa rozvíjať do neparazitickej formy. Či je toho schopný nie je problém hostiteľa, o to nech sa stará parazit sám. Ak sa ten, ktorého jestvovanie je ohrozené nepostaví tým, ktorý ho ohrozujú, škodí sebe, ale aj nepriateľovi, pretože ten nie je nútený hľadať iné formy svojho fungovania.

V prípade, že sa naivní snažia pozdvihnúť tých, ktorí na to nie sú pripravení, škodia sebe, pretože plytvajú surovinami aj energiou, ktoré môžu použiť na prospešnejšie veci, ale aj tým, ktorých sa snažia pozdvihovať, pretože oni jednoducho nie sú pripravení a cítia to ako priveľký tlak na seba, čo vyústi v nenávisť a postavenie sa voči tým, ktorí sa ich snažia pozdvihovať, alebo to vedie k sebalikvidácii, ako v prípade N!xaua. Duchovné vývojové stupne sa jednoducho nedajú preskočiť.

Navštevovať sa, priateliť sa, pomáhať si áno, ale miešať sa nie.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.