Ogar Valach 24.06.2022 22:10 Zobraziť v diskusii

Re: Jine dejiny

Vzpomínky na budoucnost (1970) (český dabing):

"V letech 1965 - 1967 byl Erich von Däniken, kdykoliv mu to provoz hotelu "Rosenhügel" v Davosu dovolil, stále na cestách. Procestoval několikrát Egypt, Libanon, Indii, Peru, Velikonoční ostrovy a také navštívil NASA v USA. Zde se setkal s pionýrem kosmonautiky Dr. Wernherem von Braunem, který ho rovněž nabádal, napsat o těchto spekulativních myšlenkách knihu.

Jedním z dalších hostů hotelu Rosenhügel byl Dr. Harry Ruppe, profesor kosmické technologie na technické universitě v Mnichově. Erich se ho ptal, zda by nebylo lepší, kdyby knihu o bozích starověku napsal on jako profesor a uznávaný vědec. Tento učenec se ovšem domníval, že takové myšlenky musí být společnosti předloženy zvenčí.

Ve volných hodinách a nocích začal Erich psát svou první knihu. Titul: "Vzpomínky na budoucnost". Na podzim v r. 1967 byl manuskript hotov - ovšem 20 nakladatelství jej vrátilo jako nezajímavý. Jeden z hotelových hostů, dr. Thomas von Randow, tenkrát kulturní redaktor víkendového časopisu "Die Zeit", se za Ericha přimluvil a zařídil jeho setkání s vedoucím nakladatelství ECON v Düsseldorfu. Ten chtěl sice knihu, ale odmítal titul "Vzpomínky na budoucnost". Namítal, že na budoucnost nikdo nemůže vzpomínat. Erich však byl tvrdohlavý. Věděl, že sedí na sopce. Když se dílo v březnu 1968 objevilo, dostalo se za několik málo týdnů na l. místo veškerých seznamů bestsellerů v německy hovořící oblasti. Svět měl nový námět k diskusi. Nejslavnější autorovo dílo Vzpomínky na budoucnost bylo zfilmováno a přeloženo do téměř 30 jazyků. Odkud se vzaly technicky dokonalé monumenty, které bychom ani dnes, vyzbrojení poznatky moderní vědy, nepostavili? Co znamenají staré kresby podobné kosmonautům? Byli to "bohové", či mimozemšťané, kteří oplývali neuvěřitelnými vědomostmi potřebnými k zvládnutí náročných staveb, jež lidstvo ohromují po staletí? Záhady minulosti nelze zdůvodňovat jen podle dnešních měřítek. Autor nám nabízí i jiná vysvětlení."

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.