Zora 14.09.2023 23:25 Zobraziť v diskusii

Re: Medzinárodný šport / MS vo futbale

13.9.23

Kosovo je Srbsko, provokovali rumunskí fanúšikovia: Hostia odmietli hrať

Duel skupiny I Rumunsko - Kosovo bol v 20. minúte prerušený pre provokácie domáceho "kotla", ktorý vyvesil transparent "Kosovo je Srbsko" a rovnaké heslo v úvode zápasu opakovane skandoval.

Hráči hosťujúceho tímu následne odmietli v stretnutí pokračovať, hrať sa znova začalo po takmer hodinovom oneskorení.

Kosovo vyhlásilo v roku 2008 nezávislosť od Srbska, ktoré ju ale neuznáva. Medzi oboma krajinami panujú napäté vzťahy. Samostatnosť Kosova uznáva 101 zo 193 krajín Organizácie Spojených národov vrátane USA, Francúzska aj Británie. Slovensko nezávislosť Kosova dodnes neuznalo.

Krajina je riadnym členom Medzinárodného olympijského výboru aj oboch hlavných futbalových federácií FIFA a UEFA, ktorá ale nedovoľuje, aby reprezentačné tímy a kluby týchto krajín hrali v jej súťažiach proti sebe.

Rumuni nakoniec zvíťazili 2:0 aj vďaka vylúčeniu Muriqiho, ktorý dostal v 42. minúte druhú žltú kartu. Víťazný gól strelil sedem minút pred koncom rumunský kapitán a bývalý hráč Sparty Praha aj Slavie Stanciu, ktorý predtým nepremenil penaltu.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.