graul 15.12.2023 10:11 Zobraziť v diskusii

Re: Blaf zvaný BRICS

Prekrútená argumentácia a chybné vývody....

Máš prezývku analytik a článok o blafe BRICS vyvrátiš vetou

...., že digitálny rubeľ má v RF úplne iné ciele ako na západe. Nikto sa tam nechystá rušiť hotovosť, ale použiť digitálnu technológiu na zabránenie defraudácii štátnych zdrojov."

Jednou vetou z 21 viet, ktoré sú veľmi bohaté, čo sa týka počtu písmeniek, dokonca aj formy, ale absolútne nesúvisia s digitálnym rubľom a jeho úplne inými cieľmi v porovnaní napr. s digitálnym eurom, dolárom a samozrejme juanom. Tých 21 rozvitých viet je presne v duchu " Takže autor síce dokáže vytvoriť solídnu formu textu, ale obsah je nepravdivý a takých textov máme tony, neprináša teda nič zaujímavé. "

Kto sa chystá rušiť hotovosť v eurozóne digitálnym eurom ?

" Digitálne euro by existovalo popri eurovej hotovostiiných elektronických platobných prostriedkoch, čo by koncovým používateľom poskytlo dodatočnú slobodu výberu ako platiť za tovary a služby."

Centrálne banky nemajú záujem a nebudú monitorovať ľudí, ich platby a nemajú žiadne komerčné ambície. V prípade zavedenia digitálneho eura by centrálna banka nemala prístup k žiadnym osobným údajom, ktoré by priamo identifikovali koncových používateľov, ani by ich neukladala.

Digitálne euro má takisto dosiahnuť úroveň súkromia podobnú hotovosti pri offline platbách, keďže by si nevyžadovalo overenie treťou stranou a spoliehalo by sa len na priamy prevod od platiteľa k príjemcovi.

„Našu menu musíme pripraviť na budúcnosť,“ uviedla prezidentka ECB Christine Lagardová. „Digitálne euro navrhujeme ako digitálnu formu hotovosti, ktorá sa dá bezplatne používať na všetky digitálne platby a ktorá spĺňa najvyššie štandardy ochrany súkromia. Používalo by sa popri fyzickej hotovosti, ktorá by bola aj naďalej k dispozícii, takže by nebol nikto vylúčený.“

" Digitálne euro by bolo doplnkom hotovosti, nie jeho náhradou. Digitálne euro by existovalo popri hotovosti ako odpoveď na rastúci dopyt ľudí po rýchlych a bezpečných digitálnych platbách. V eurozóne by naďalej bola k dispozícii hotovosť, rovnako ako ostatné súkromné elektronické platobné prostriedky, ktoré sa používajú v súčasnosti. "

Kde tam je, že hotovosť sa zruší ? Pokiaľ budú bežní ľudia medzi sebou, aj pri platbách v obchodoch používať hotovosť, tak ju nezrušia. Preto treba aj pri online nákupoch hľadať možnosti s dobierkou a dobierku na adresu. Lebo je aj možnosť na účet. Pri dobierke na adresu si dáš tú námahu ísť na poštu a vyplatia ti hotovosť na ruku. A nie platiť bitcoinom, či inými coinovými "vychytávkami", aby si bol za moderného chlapca, podobne tomu, ktorý v tesku predo mnou platil hodinkami, či ženská, ktorá vytiahla mobil. Na každom jednom z nás záleží, akú podobu dostane digitálne euro. Ten projekt už nikto nezastaví, podobne ako digitálny rubeľ. To, že "na západe" digitálne euro môže skončiť zrušením hotovosti je len sen istej skupiny osôb, ktorý ale má mnoho podmienok naplnenia. Lenže taká skupina ľudí je aj v Rusku a určite sú aj v CBR. Všetko je o koncových používateľoch, nie o projektantoch. Myšlienky potrebujú veľa energie, aby sa zhmotnili.


Tu sú základné ciele digitálneho rubľa, ktorý má poriadny náskok, čo sa týka skúšania a zavádzania v porovnaní s digitálnym eurom, nehovoriac o digitálnom dolári.

Need for the introduction of a digital ruble and its advantages

The majority of the respondents (75%) believe that it is advisable to introduce a digital ruble at

the present time. According to the respondents, the need for its implementation is driven by the

development of digital technologies that reduce the cost and increase the speed of transactions, as

well as the global trend toward the development of national digital currencies.

Among the advantages of a digital ruble, the respondents noted:

• an increase in the availability of non-cash payments;

• a reduction in transaction costs and the acceleration and simplification of transactions;

• an increase in competition in the financial market;

• safety of funds guaranteed by the Bank of Russia;

• the ability to make payments online and offline, regardless of the operating schedule of the

Bank of Russia or credit institutions/financial intermediaries (hereinafter, financial institutions);

• the possibility of integration with other digital platforms;

• the simplification of government payments.

Text má 30 strán, prelož, zanalyzuj, daj rozdiely. Ak nejaké nájdeš. Text je na stránke cbr.ru v pdf.

Z článku ma zaujala veta :

„Ruskí ľudia majú mimoriadne opatrný postoj k zavedeniu digitálneho rubľa. Tento postoj zdieľajú spotrebitelia finančných služieb,“ uviedla banková asociácia. V liste tiež vyzvala Ruskú centrálnu banku, aby navrhla zavedenie priameho zákazu nútenia občanov, aby si otvorili digitálnu peňaženku.

Je dobré, že ľudia sú opatrní a nie hŕŕ do novinky. Treba dobre porozmýšľať, nad takým krokom. Kto ho ponúka, čo tým sleduje.

Dám príklad od nás. Koľko bežných ľudí má už okrem smart mobilu aj smart hodinky ? Aby vedeli, či sa napríklad kvalitne vyspali (toto som počul vo svojom okruhu)? K čomu im sú ? Na dve veci... Tých bežných ľudí myslím aj konzumentov alternatívy, nielen mejnstrímu. Ako naložia s informáciami o sledovaní korporáciami a ich prepojení na tajné služby bežní, priemerne inteligentní, sledovatelia alternatívy, pri zvažovaní kúpy smart hodiniek ? Prejdú tie informácie cez nich ako drobné kamienky cez hrubé sito, alebo budú mať efekt a také hodinky si nekúpia ?

Ďalší príklad. Alternatívci za najväčšej drezúry kovidizmu išli "protestovať" nákupom do Lídla. To je ukážka ich inteligencie ako vyšitá. Ísť minúť poctivo zarobené peniaze do nemeckého reťazca, ktorý tvrdo presadzoval kovidšikanu. Dať zotročovateľovi svoju energiu. Ešte by bolo zaujímavé, koľkí nakoniec po tom divadle zaplatili kartou namiesto hotovosti. Ak niekto chce zrušiť hotovosť, tak s takým "materiálom" bude mať ľahkú prácu.

Niečo v zmysle, že Ruský národ je mravne vysoko nad západnou civilizáciou (kam asi momentálne patríme aj my), preto sa tam nikto nechystá rušiť hotovosť a tu sa buduje digitálne otroctvo, to neberiem. Ten ruský národ, ktorý mal ZSSR, ktorý vybudoval prvú jadrovú elektráreň (mierové využitie jadrovej energie), ktorý vypustil prvú družicu na obežnú dráhu, aj prvého človeka do vesmíru, ten si nechal vziať pravidelné znižovanie cien základných spotrebných tovarov hneď po Stalinovej smrti. To bolo niečo, čo zvyšok socialistických krajín ani nezažil. A s Gorbačovom a Jeľcinom si nechali rozbiť aj ten ZSSR. Takže si nemyslím, že sme na nižšej mravnej, či inteligenčnej úrovni.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.