Skúšal si si ich v počítači upraviť?
Tak som to mal približne, pestrofarebné a na čienom pozadí. A mi to robilo problémy. Možno v tmavších priestoroch je tmavá téma dobrá, ale cez deň a v osvetlenej miestosti nejako tmavé pozadie nemusím. Sa mi zdá, že musím viac napínať zrak v spomenutom prípade : tmavé téma - svetlé okolie (deň).
Keďže tu máme tému ohľadom očí, tak aj uvediem veľmi dobrú knihu
https://www.martinus.sk/?uItem=226628
Kedysi sme do všetkých krajín rozposlali informáciu o našej metóde obnovy zraku. Odpovedali len Japonci, za čo im patrí nesmierna vďaka.
Poslali nám takýto list: „Pod vedením jedného sociologického ústavu – aby sme nikoho neurazili, dovoľte nám neuvádzať jeho meno – sme urobili výskum medzi študentmi. Vyše osemdesiat percent prípadov dosiahlo pozitívne výsledky. No v tomto okamihu nie je japonská ekonomika schopná čeliť takejto záťaži...“
Nechápal som, čo s tým má ekonomika?
Ďalej nasledovalo vysvetlenie: „... Ak by len desať percent z celkového počtu takmer šesťdesiat miliónov Japoncov so zlým zrakom prestalo nosiť okuliare v dôsledku uzdravenia, zostalo by nevyužitých šesť miliónov okuliarov, čo by bol obrovský úder pre japonskú ekonomiku... a preto si myslíme, že takáto metóda obnovy zraku je pre Japonsko predčasná.“
Pozor, odpoveď!
Zákon ekonomiky znie: Nemožno prísť o spotrebiteľa!
Ak sa uzdravíte alebo, nedajbože, zomriete, po okuliare si určite nepôjdete. Je to tak! Existuje celá sieť organizácií a štruktúr zainteresovaných vo vašom zlom zraku.
Pred pár rokmi, keď sa jeden môj žiak rozhodol otvoriť si svoje vlastné učebné centrum na liečenie zraku, nešťastnou náhodou sa ocitol v susedstve s optikou. Delikátne mu povedali: „Nelezte nám do biznisu. Nekradnite nám zákazníkov!“
Táto stránka je náhľadom príspevku Kriticko-spoločenského bloku.Viac o bloku.