Kajuga 14.07.2022 15:45 Zobraziť v diskusii

Re: Elektromobily

@Rusofil povedal/-a:

@Kajuga povedal/-a:

@Kancelar povedal/-a:
Vdaka za tuto temu, dam to aj sem:

Zeby odpis elektromobilizmu?

https://vtm.zive.cz/clanky/tezba-lithia-muze-poskodit-zivotni-prostredi-a-pripravit-lidstvo-o-vodu-ukazuje-nejnovejsi-analyza/sc-870-a-217410/

Inak taka otazka uz ked si to nadhodil, nebude problem so spalovacimi autami hlavne v tom, ze konzumuju privela kyslika? Nezacina nam chybat? Nevie niekto?

A v neposlední řadě ropy (a uhlí) není už tolik aby její postupné spálení nás vydusilo. Četl jsem výhledy, že v roce 2200 - 2300 už toho moc nezbyde.

Tady jde o omyl, nebo záměr "vědců". Uhlí, ropa a plyn vznikají pořád i dnes. Jsou to obnovitelné zdroje planety. Uhlí se vůbec netvoří ze zetlelých rostlin, ale z metanu. Je to další vědecký blud kterým nás krmí. Ještě v sedmdesátých letech jsem četl, jak začátkem 21.stolet bude nedostatek uhlovodíků. Už bychom měli mít nedostatek a pořád jich je fůra.

Děkuji moc za reakci. (A také děkuji Pleistocenovi za upřesnění/korekci a má samozřejmě pravdu.)

Rád bych se zeptal, zda k tomu není něco více podrobněji, než např. zde:
(cca 12:32 a okolo).

Jde mi o to, že toto geniální a inspirativní video neobjasnilo nějaké věci, např. proč někde ropa/uhlí není a někde jsou toho fůry. Nenašel jsem souvislost.

Každopádně si dovolím prohlásit, že tak jako se časem zásoby spotřebují - např. Anglie měla dost uhlí a už je vytěžená - tzn.. spotřebovává se rychleji, než je schopná biosféra obnovit (jakýmkoliv způsobem).
Ještě jednou děkuji.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.