Manas 23.07.2022 14:32 Zobraziť v diskusii

Re: exanpro.cz vs inštitúcie Českej republiky

Dobrý den,

toto je můj první příspěvěk na KSB fórum (včetně předchozích KSB fór na jiných adresách). Nevidím tu nikde kategorii určenou k představení se, tedy jenom rychle k mojí osobě. O KSB jsem se dozvěděl poprvé už mnoho let zpátky, když jsem si třídil složku záložek "esotero-tentonóncy" a zjistil jsem, že na stránkách leva-net je již zcela jiný obsah. Následně jsem četl tyto stránky, sem-tam diskuze a samozřejmě některé překlady. Nemohu říci, že bych už "pochopil KSB". Např. četbu DVTR jsem prostě vzdal, protože to bylo trochu nad moje možnosti. Nyní čtu podruhé Mrtva Voda (jako bych četl jinou knihu než před lety), poté mám tedy v plánu se vrhnout na DVTR. Mezitím jsem přečetl několik dalších knih z produkce VP SSSR s pocitem, že jsem je alespoň rámcově pochopil. Zkrátka nikdy se mi nezdálo, že bych měl co hodnotného přispět na fórum, proto jsem taky nikdy nepřispíval.

Nyní už k EXANPRO a plk. Ing. Jiřímu Wágnerovi. Důvod, proč jsem se rozhodl zde něčím přispět je, aby toto podle mě velmi důležité téma nezapadlo. Sám jsem byl čtenářem stránek EXANPRO cca od začátku roku 2021, tedy jsem obeznámen s produkcí tohoto webu. Můj upřímný názor je ten, že co se týká (autorské) analytiky v češtině, obsah tohoto webu kvalitativně naprosto převyšuje cokoli co jsem kdy na českém internetu objevil. Pro jistotu doplním, že web exanpro.cz byl mezi prvními 8 weby, které byly 25.2.2022 vypnuty.

Identita pana Wágnera byla již mnohokrát (nejen) mainstreamem potvrzena, sám ji dále poodhaluje v onom trestním oznámení (odkaz na trestní oznámení a přílohy je v zakládajícím příspěvku tohoto vlákna). Do předchůdce Vojenského zpravodajství (dále jen VZ) nastoupil v roce 1992 a v roce 2014 odešel na vlastní žádost, nebyl spokojen se směřováním tajné služby. Založil si vlastní zpravodajskou agenturu EXANPRO (od roku 2016) kde se věnuje analytice. Jedno z hlavních témat byla již od začátku Ukrajina, kde jasně predikoval z vysokou úspěšností vývoj situace. Dalším důležitým tématem jsou Vrbětice, kde za mě přesvědčivě dokázal, že se jedná o komplot BIS krytý VZ, řízený ze zahraničí. Však pan Wágner připravuje další trestní oznámení, které se bude týkat pouze Vrbětic.

Pro ty, kdo produkci agentury EXANPRO neznají, mám možná zásadní fakt - pan Wágner nikdy neříká "Mám přístup k těm a těm neveřejným informacím, a na jejich základě ...", ale vždy všechny jeho analýzy jsou faktologicky postaveny na veřejných mainstreamových informacích. V přílohách trestního oznámení (odkaz na trestní oznámení a přílohy je v zakládajícím příspěvku tohoto vlákna) je ukázka několika produktů EXANPRO, dobré pro ty, kdo tuto práci neznají. Podle mě nejlepší je krátší ukázka práce - ZDE . Jedná se o jasné odhalení vykonstruované lživé propagandistické reportáže (operace pod falešnou vlajkou), vysílaného v ČT a CNN Prima News, převzato z AP.PDF soubor s analýzou, druhý je video - reportáž na CNN Prima News (nutný obrazový materiál k analýze).

Na tomto fóru jsou jistě převážně zvídaví lidé. Vím, že pokud po někom chceme, aby si přečetl 210 stránek právní hatmatilky, tak se mu do toho nebude chtít. Toto trestní oznámení ale není psáno hatmatilkou. Je psáno klasickým stylem pana Wágnera, kterým píše své produkty - osobně ho považuji za efektivní a čtivý. Zkuste si přečíst prvních 20 stránek, a uvidíte, že už se od čtení nebudete moci odtrhnout a zhltnete to celé až do konce. Já jsem to samožejmě kompletně přečetl a na základě toho si dovolím tvrdit, že se jedná o produkt (nástroj) s jehož pomocí je možno řešit mnoho palčivých problémů, které aktuálně sužují naši společnost.

Ještě než se vrhnu na analýzu trestního oznámení, musím okomentovat jednu slabinu (to je můj názor) pana Wágnera. Jeho motto je (cituji): "Není prováděna žádná propagace ani reklama na přilákání více předplatitelů. Je ponecháno čistě na lidech, kdo z nich si web najde a bude chtít studovat analytické materiály". Považuji se za člověka, který se snaží již minimálně od roku 2011 hledat relevantní informace, přesto jsem web EXANPRO našel až v roce 2021. Funguje od roku 2016. Samozřejmě vidím svoji chybu, já a hledání něčeho na internetu nejsme zrovna kamarádi, nicméně co bych za to dal kdybych ty stránky nalezl dřívě. K této myšlence se ješte vrátím na konci příspěvku, bude to hlavní námět do diskuze.

Aktuálně je tu již (nečekaný) výsledek jiné žaloby (nesouvisí s exanpro.cz) podané na vládu a VZ - článek na Aktuálně.cz - zde se můžeme dočíst, že vláda a VZ podali pouze doporučení, tedy že to od začátku udělali tak, aby případná odpovědnost padla na CZ.NIC a další subjekty, které byly aktivní (NIX.CZ, APMS, webhostingové společnosti). Zajímavé doplňující informace o tom, který "nezávislý" soudce rozhodl na Aeronetu.

To se samozřejmě dalo čekat. Trestní oznámení pana Wágnera s tímto taky počítá (přímo v trestním oznámení toto zmiňuje) - trestní oznámení je podáno i na pomluvu, z čehož se hůře bude vláda/VZ vykrucovat, protože seznam webů k zablokování vychází z VZ (což muselo být schváleno vládou), tedy oni polmluvili exanpro.cz, že šíří dezinformace, příp. "proruské dezinformace". Což jasně nešíří. Další výhodu má, že žaluje on jako provozovatel a nikoli jako čtenář - tedy obě "výmluvy" z žaloby z předchozího odstavce odpadají. Zároveň vyjmenovává celou plejádu možných trestných činů, příkladem - organizované spolčení, zneužití pravomoci úřední osoby, přisvojení pravomoci úřadu, pomluva, křivé obvinění.

Celkově jsem měl v plánu udělat nějaké shrnutí toho oznámení, ale nyní si uvědomuji, že to prostě nějak zkrátit a zároveň uchovat celou komplexní informaci nelze - ještě jednou apeluji - přečtěte si ho, litovat času nebudete. Místo toho si dovolím poukázat na některé rozběhlé procesy, které toto trestní oznámení má šanci ovlivnit / nabourat:

Nutno dodat další zásadní fakt - za celou dobu pana Wágnera nikdo odnikud oficiálně nekontaktoval s vysvětlením proč byl jeho web vypnut. Taktéž nebylo podáno žádné trestní oznámení, nikdy ho nekontaktovala / nevyšetřovala Policie ČR. Tedy jasné potvrzení toho, že se ničeho protiprávního nedopustil a není ani žádné podezření. Toto v trestním oznámení samozřejmě taky komentuje a celé oznámení podává tak, že prostě nemůže být odloženo, že buď on nebo protistrany se protiprávního jednání dopustili. Tedy že není možnost aby mu někdo svévolně vypnul web a následně to vyšumělo. K tomu samozřejmě nikdo nikdy neukázal ani jeden příklad toho, jak jsou stránky EXANPRO proruské, hybridní hrozba, nebo že šíří dezinformace.

Samozřejmě je jasné, že bez mediální pozornosti (nebo pouze té jednostranné, propagandistické, neustále omílající zjevné nepravdy typu "dezinformační weby", "hybridní hrozba" apod.) se to snadno zamete pod koberec. Navíc, jak vidno z výsledku jiné žaloby (komentuji o pár odstavců výše), dostane to samozřejmě na starosti "ten správný soudce". Upozorňuji že žaloba a trestní oznámení je něco jiného. Pan Wágner podává trestní oznámení, tj. měla by se tím zabývat Policie a státní zastupitelství. Nezbývá než doufat, že pan Wágner ví, jak a kam to podat, aby se to dostalo do rukou někomu, kdo nebude povolný to zamést.

Jak jsem již popsal o pár odstavců výše, pan Wágner stránky ani tuto aktivitu (trestní oznámení) nijak nepropaguje. Za mě chyba. Myslím ale, že rozhovorům se nebrání. Sem-tam je vidět rozhovor s ním na Parlamentních listech, před pár dny zde vyšel článek o podání tohoto trestního oznámení. Za mě by si nějaké to mediální rozvíření tato kauza zasloužila, aby vyvlíknutí odpovědných osob nebylo tak snadné a sami se do toho zamotali. Zároveň aby se trochu nabouraly výše uvedené procesy. Co myslíte?

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.