dasa 05.08.2022 13:50 Zobraziť v diskusii

Re: Správy z Ruska

Američania za to zabíjajú:

Rusko vymyslelo globálnu metalovú revolúciu Prečo Lavrov letel do Afriky?
Je to len hovoriť o zásobách potravín a smiať sa európskym lídrom?
Nie, zrejme sa za zatvorenými dverami diskutovalo o úplne iných problémoch.
A tým hlavným je vytvorenie svetového trhu drahých kovov nezávislého od Anglosasov.
Američania pre takéto myšlienky zabíjajú – a preto sa ich nebojí prejaviť len Rusko.
kovová logika
Turné ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova po afrických krajinách bolo široko sledované v ruských médiách. Rozhovory o jedle, dodávky zbraní, diplomatická interakcia – to všetko sú skutočne dôležité témy. Všetky sú však okrem iného aj chvíľkové: zmení sa vláda, zmení sa situácia – a pamätajte na názov nedávnych dohôd. Je tu však jedna skutočne dlhodobá téma, o ktorej sa muselo diskutovať bez zvedavých očí – a ktorú médiá nevideli cez dymovú clonu aktuálnych problémov. Všetky štyri štáty, ktoré Lavrov navštívil, zohrávajú dôležitú úlohu na medzinárodnom trhu drahých kovov. menovite:

Kongo je z hľadiska produkcie zlata na 21. mieste na svete.
Tu je časť medeného pásu Afriky. Tu sú hlavné svetové zásoby uránu. Egypt je 37. najväčším producentom zlata na svete. Zinok, olovo, železo. No a akýmsi cenným cenným kovom sú aj obrovské skúsenosti z interakcie s Ruskom. Uganda – Ešte v júni 2022 sa stalo známym hodnotenie novoobjavených ložísk zlata. Vyťažiteľné zásoby sa odhadujú na 320 000 ton, výrobná kapacita je 5 ton denne. Ak toto nie je „podvod“, tak tu máme len revolúciu na trhu so zlatom a Uganda sa čoskoro stane najbohatšou krajinou Afriky. A ugandskí lídri zdôrazňujú svoju lojalitu k Rusku. Etiópia – všetko je tu skromnejšie, známe zásoby sú len 600 ton a pri súčasnom tempe sa budú ťažiť 120 rokov. Od rozpadu socialistického tábora sa však v krajine nevykonáva žiadne profesionálne spravodajstvo. Nachádzajú sa tu aj ložiská platiny a polymetalických rúd.

Moskovský svetový štandard
A skutočnosť, že tesne pred Lavrovovou cestou vyšlo najavo, že Rusko, vylúčené z Londýnskeho združenia účastníkov trhu s drahými kovmi, má v úmysle vytvoriť nový medzinárodný štandard pre trh s drahými kovmi. Naďalej sa bude nazývať Moscow World Standard, MWS. Ruskí experti považujú za absolútne nevyhnutné vytvoriť alternatívu k oligarchickému Londýnu a africké krajiny s nami súhlasia – chcú byť rovnocennými partnermi, nie surovinovými príveskami. V rámci formovania štandardu bude vytvorená medzinárodná burza so sídlom v Moskve a výbor pre stanovenie cien, v ktorom budú najväčšie banky (vrátane centrálnych bánk) minimálne krajín EAEU. Hlavným rozdielom medzi moskovským projektom a londýnskou realitou je, že v novom štandarde nebude miesto pre dolár. Vo všeobecnosti. Stanovenie cien sa plánuje vykonávať v národných menách kľúčových krajín alebo v nových jednotkách medzinárodných zúčtovaní. Členstvo v tejto výmene musí byť čo najatraktívnejšie pre malé krajiny, unavené nikdy nezapadajúcim slnkom britskej veľkosti a domýšľavosti. Teraz svetové trhy s drahými kovmi paradoxne ovládajú krajiny, ktoré tieto kovy ani neťažia a základom ich zásob sú surovinové trofeje vyvážané z kolónií. Návrhom Moskvy je zabezpečiť, aby ceny tvorili tí, ktorí produkt v skutočnosti vyrábajú.

Je to logické? Áno. legálne? Zdá sa, že áno. Zločinec? Z pohľadu anglosaskej dominancie samozrejme. Moped nie je môj, len som dal oznámenie Príbeh s autorstvom nápadu dopadol vtipne. Účastníkom trhu ho poslalo ministerstvo financií – a väčšina médií priniesla titulky v štýle „navrhlo ministerstvo financií“. To spôsobilo zmätok medzi informovanými ľuďmi - prečo by ministerstvo financií zrazu ponúkalo niečo užitočné pre Rusko? A tak to dopadlo: v rezorte Antona Siluanova myšlienku zavrhli, ministerstvo pôsobilo len ako „prevádzač“:

tlačová služba ministerstva financií. Iniciátorom bola v skutočnosti Eurázijská ekonomická komisia, alebo skôr jej minister pre integráciu a makroekonomiku, akademik Sergej Glazyev, Siluanovov nezmieriteľný protivník. Na stretnutí s Glazyevom 11.

KSB Správy, [5.8.2022 13:43]
júla sa najskôr v pomerne širokom kruhu diskutovalo o myšlienke vytvorenia nového štandardu a následne boli formulované návrhy zaslané národným vládam. Vrátane ruskej vlády, kam sa návrh dostal na ministerstvo financií. A nielen hrozné, ale s kategorickým príkazom neodkladať. Iba a všetko. A potom sa na sociálnych sieťach už začala diskusia o tom, kto pohrýzol Siluanova, že bol nakazený rozumnými nápadmi. Uvoľnite sa, váš minister financií je v bezpečí.

No a čo?
Krajiny zahrnuté Ruskom do zoznamu nepriateľských krajín produkujú 22% svetového zlata. Zároveň treba brať do úvahy, že vďaka svojej technickej prevahe rozvíjajú zásoby rýchlejšie ako tí istí Afričania (pozri vyššie o Etiópii), - podiel overených zásob zlata na kolektívnom Západe je výrazne nižší ako percento ich svetovej produkcie.
EAEU, BRICS, ich spriatelené Turecko, Irán, Egypt a Argentína zabezpečujú 35 % produkcie. Afrika – 22 %. Peru a Venezuela – 5 %.

predstavte si, čo by sa stalo, keby všetky tieto krajiny naraz prestali dodržiavať cenový diktát Spojených štátov a Veľkej Británie. Bude to zábavné aj strašidelné. Zábava – pretože dobro víťazí nad zlom. Je to desivé – pretože USA sú zvyknuté reagovať na ekonomické demarše kobercovým bombardovaním.
A to znamená, že krajiny, ktoré vstúpia do zväzu kovov,
budú potrebovať aj dobrú protivzdušnú obranu a skúsených inštruktorov.
"Chlapci, toto všetko máme," povedal pravdepodobne Sergej Lavrov v Afrike

https://tsargrad.tv/articles/amerikancy-za-takoe-ubivajut-rossija-zadumala-mirovuju-metallicheskuju-revoljuciju_597986
.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.