jardob 28.05.2022 00:05 Zobraziť v diskusii

Re: Slovanstvo a védizmus

@Rusofil povedal/-a:

@Ogar Valach povedal/-a:

@Ferry povedal/-a:
@Rusofil

Kalijuga byla dlouhá 432 tisíc let.

Zdroj? Ako ešte 12 tis rokov nepoviem, ale 432? Veď za taký dlhý čas úpadku ti je schopný vyhynúť aj všetok život na planéte. Od čoho je odvodené to 432 ? 12 tis je polka platónskeho roka.

Niektoré zdroje tvrdia, že Noc Svaroga začala v roku 988 pred n. l. a skončila v roku 2012. Opakuje sa raz za 25920 rokov (16*1620), čo približne koreluje s tzv. Platónskym rokom (25700).

Všeobecně počítání času je druhotné, je potřeba prostudovat, jak dlouhý rok je v Indických védách. Já osobně se přikláním ke Slovanskému počítání.
Autor videa o védách použil datum konce Kalijugy 1896. Z obou datací je ale zřejmé, že Noc Svaroga nebo Kalijuga skončily a začíná se zlatý věk.

Ak pripustím, že to tak je (deň a noc svaroga), tak tieto relatívne krátke cykly sú problematické v tom, že pád Atlantídy sa datuje zhruba na 10 tis. rokov dozadu. A divoká vojna medzi Hyperboreou a Atlantídou mi príde nemysliteľná v období, keď je drvivá väčšina ľudí prebudených. Cez obdobie, keď dominuje dobro a božie zákony sotva bude zlo silné až tak, že zničí dva mesiace Zeme a spôsobí globálnu katastrofu aj na Zemi. Také niečo by som očakával v dome temna, keď väčšina ľudí spí. Vrátane biblickej potopy a podobných vecí.

Inak to číslo 432 a tri nuly za ním je zaujímavé práve kvôli tým trom nulám (432000). Nie je to napr. 432521 ale práve 432000. T.j. zaokrúhlené. To je ako v teorii peňazí, kde pri akejkoľvek sume, malej alebo veľkej sú pre zákazníka najdôležitejšie prvé tri čísla. Napr. 3 eurá aj 25 centov (drobnejšie nemajú význam). A pri vysokých sumách 35 tisíc 200 eru. Ten kto kupuje niečo za 35 tisíc, tak desiatky a jednotky už prakticky nevníma, to je šum.
Otázne je teda čo viedlo Indov k takému zaokrúhleniu trvania tohto cyklu, keď by sa skôr očakával presný údaj?!
Druhá vec je, že pohyby nebeských telies sa časom mierne menia. O tisíc rokov rok nebude trvať rovnaký počet minút. Tak isto aj obeh mesiaca okolo zeme spomaľuje (alebo zrýchľuje?). Dá sa povedať, že každý platónsky rok má iné parametre z hľadiska pohybov nebeských telies v zmysle trvania týchto cyklov v sekundách, ktoré sú merané nie nebeskými pohybmi, ale kvantovými dejmi, čo je celkom iný svet s inými trvaním.
Preto existuje toľko druhov kalendárov, ktoré sú najpresnejšie asi len vtedy, ak sú vedené paralelne. Sú numerické kalendáre, lunárne, solárne, tropické... Každý z nich zohľadňuje iné. A pohyby nebeských telies si robia z kalendárov srandu... No spolu sú presnejšie. Osobitne sú zmätočné pri pohľade tisícročia dozadu.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.