Zora 07.08.2022 07:53 Zobraziť v diskusii

Re: O medveďoch a kozách

Prvá

Po troche pátrania som sa dostala k tomuto /preložené prekladačom/
Tragédia s omským biatlonistom Igorom Malinovským. Skratka pre tých, ktorým všetko uniklo
Stručná kronika nehody
16. júla sa na polostrove Kamčatka stratil súkromný vrtuľník Robinson. Na čele bol 25-ročný Igor Malinovskij, majster športu v biatlone, ktorého hlavná športová kariéra sa začala v Omsku. História incidentu a stručný životopis omského biatlonistu sú v materiáli NGS55.RU.
Kronika udalostí
Igor Malinovskij nedávno na svojom Instagrame (sociálna sieť zakázaná v Rusku) napísal, že v apríli tohto roku získal licenciu pilota vrtuľníka Mi-8 po absolvovaní Leteckej technickej školy v Omsku. V máji už zasadol za kormidlo Robinsona.
Vrtuľník Robinson s Igorom Malinovským a dvoma jeho pasažiermi podľa Východného medziregionálneho vyšetrovacieho odboru Ruského vyšetrovacieho výboru vzlietol o 12:22 miestneho času na trase Milkovo - Údolie gejzírov - kaldera sopky Uzon. 
Podľa Kommersant boli cestujúcimi známi Malinovského - bývalá vrcholová manažérka Eldorado a Simple Zoya Kaygorodova a riaditeľ vývoja digitálneho kanála Tele2 Sergey Kolesnyak. Vrtuľník patril spoločnosti Vzlet (majiteľom je Vladimír Malinovskij, Igorov otec). 
Hlavné riaditeľstvo ministerstva pre mimoriadne situácie Ruska oznámilo, že pilot sa nezúčastnil plánovaného komunikačného stretnutia. Preto 16. júla večer bolo Stredisko krízového riadenia informované o zmiznutí vrtuľníka (časový rozdiel oproti Omsku je 6 hodín). Vzhľadom na tmavú dennú dobu začali záchranári pátrať až ráno na druhý deň. Priviezli vrtuľník Mi-8 Ministerstva pre mimoriadne situácie Ruska, presun služby regionálnej pátracej a záchrannej základne na lietadle An-26 , ako aj vrtuľník teritoriálneho Centra pre medicínu katastrof.
V dôsledku incidentu Východné medziregionálne vyšetrovacie oddelenie Vyšetrovacieho výboru Ruska začalo trestné konanie podľa článku „Porušenie pravidiel bezpečnosti premávky a prevádzky leteckej dopravy, ktoré má za následok smrť dvoch alebo viacerých osôb z nedbanlivosti“.
V nedeľu 17. júla sa objavili nové informácie o incidente. Guvernér územia Kamčatka Vladimir Solodov vo svojom telegramovom kanáli napísal, že súkromný vrtuľník Robinson bol nájdený zhorený v blízkosti sopky Bolshoi Semyachik na území Kamčatky. Podľa rôznych verzií mohlo k pádu vrtuľníka dôjsť chybou pilota v ťažkých poveternostných podmienkach alebo poruchou dosky.
"Kamčatskí záchranári našli 13 kilometrov južne od sopky Uzon vyhorený vrtuľník Robinson, ktorý včera zmizol z komunikácie. Vrtuľník s dvoma pasažiermi a pilotom bol na súkromnom lete, skupina nebola registrovaná ako turisti. Včera bola v oblasti havárie vrtuľníka nízka oblačnosť a nepriaznivé počasie pre lety. Príslušné orgány vedú vyšetrovanie a zistia dôvody odletu a okolnosti pádu súkromného vrtuľníka,“ napísal Vladimir Solodov.
V ten istý deň agentúra TASS s odvolaním sa na záchranné služby informovala, že všetci traja ľudia na palube zomreli. Šéf okresu Milkovskij na území Kamčatky Nikolaj Sepko na svojej stránke na sociálnej sieti VKontakte potvrdil smrť omského biatlonistu Igora Malinovského. Potvrdili to aj na východnom medziregionálnom vyšetrovacom oddelení dopravy. Na miesto vyrazila vyšetrovacia skupina. Podľa Kommersantu podľa niektorých správ pred príchodom záchranárov telá obetí poškodila divá zver.
Osobný tréner biatlonistu Zhadgir Makhambetov uviedol, že rozlúčka s atlétom sa uskutoční 20. júla v jeho malej vlasti - v obci Milkovo na území Kamčatky. 
NGS55.RU vyjadruje sústrasť rodine a priateľom Igora Malinovského.
Stručný životopis
Igor Malinovskij sa narodil 18. marca 1997 v obci Milkovo v regióne Kamčatka. Maturoval na SOŠ Milkovo č.1 . Od mladého veku sa ten chlap venoval biatlonu. Vo veku 17 rokov začal reprezentovať Omsk na súťažiach. Tu Igor trénoval pod vedením Zhadgira Makhambetova. Päťkrát vyhral majstrovstvá sveta a Európy juniorov. Jeho najlepším výsledkom na Svetových pohároch bol výkon na pódiu v Ťumeni. Potom obsadil 61. miesto. Ale v roku 2021 sa Igor Malinovskij rozhodol ukončiť kariéru biatlonistu. Okrem toho Igor od detstva ťahal k vrtuľníkom, a tak vstúpil na leteckú technickú školu civilného letectva v Omsku, kde študoval pilotné zručnosti.
https://ngs55.ru/text/incidents/2022/07/19/71498393/

Nájdete chyby?
https://www.topky.sk/cl/11/2350927/Hrozostrasne-detaily-leteckeho-nestastia-na-Kamcatke--Medvede-z-vraku-odvliekli-posadku-a-zacali-ich-zrat
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kamcatka-vrtulnik-nehoda-obeti-rusove-prominenti-pad.A220720_120425_zahranicni_jadv

pripomenulo sa mi:
https://ksbforum.info/discussion/comment/1061/#Comment_1061
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3823/ďalší-náhodný-pád-vrtuľníka-odenwald-de

Táto stránka je náhľadom príspevku Kriticko-spoločenského bloku.Viac o bloku.