Rusofil 12.08.2022 23:03 Zobraziť v diskusii

Re: Rozbor pohádek z pohledu KSB

@Vlad i mir povedal/-a:
Zaujímavá téma a zaujímavé pozadie spisovateľského úsvitu Puškina. Ja mám práve rozčítané jeho skazky, teraz som dočítal Ruslana a Ľudmilu. Čítam knihu "Rozprávky A.S. Puškina" - nádherná kniha, pri ktorej sa aj učím čítať rusky.
Ale k veci - zaujali ma v už prečítaných rozprávkach 3 skutočnosti:
1. pôvodný význam slov je naozaj dôležitý a v dnešnej dobe sa ich význam prekrúca. Niekoľkokrát bolo spomenuté slovo "úžasný" a všetko v negatívnom zmysle.
2. Počas terajšej špeciálnej operácie sa ozvučuje, že si rusi zoberú naspäť tradičné ruské mestá Charkov, Odesu,... Pritom v Ruslanovi a Ľudmile je niekoľkokrát spomínaný Kyjev ako ruské mesto. Takže necháme sa "prekvapiť" čo si všetko rusi zoberú alebo to už vieme dopredu predikovať?
3. v týchto rozprávkach je prítomný boj dobra a zla, dobro nakoniec zvíťazí. Čo je ale zvláštne (vzhľadom na dnešné západné rozprávky), tak na konci ten dobrý odpúšťa neprávosti tomu zlému. Nezničí ho, dáva mu druhú šancu. A to je asi najdôležitejšie posolstvo, čo som tam čítal. A vidíme to aj počas vojen - či už za 2.svetovej vojny (rusi nezničili nemecko) a teraz neničia zajatcov z radov ukrajinských vojakov, ale im dávajú druhú šancu. Urobili by to isté aj západniari? Pochybujem...
Každopádne čakám na rozbor "O cárovi Saltánovi".

K té druhé šanci. Osobně jsem se v životě popálil a myslím, že mi Bůh dal lekci, že druhé šance se zrádcům nemají dávat. První zrada bolela hodně, při druhé jsem přemýšlel o konci života. Myslím, že dávání druhých šancí je naše (Slovanská) největší slabost.
Dokonce mě Bůh na první zradu sám upozornil, už se na to nemohl dívat. Já byl "slepý". Dnes bych druhou šanci nedal nikomu.

S tím Kyjevem jsi mi pěkně nahrál. Dám sem úryvek z jiné věci, kterou jsem připravoval do jiné sekce, ale možná to někoho zaujme.
Hodně lidí si myslí, že slovo Ukrajina znamená okrajina, jako okraj Ruské Impérie, ale tak to není. Slovo Ukrajina, je původní název řeky Dněpr. Takže území, rozkládající se v povodí řeky Ukrajina se nazývá Ukrajina.
Tak tedy odkud se vzalo pojmenování řeky Dněpr - Ukrajina. Vysvětlení bude složitější, protože z Ruské bukvice bylo odstraněno 16 písmen a budu proto vysvětlovat s tím, co nám zůstalo k dispozici, ve zkrácené verzi.
Petr I. hned po svém nástupu na trůn zrušil asi 9 písmen, toto rušení pokračovalo nadále až do roku 1917, kdy byly vypuštěny další 2 písmena.
Slovo Ukrajina je zkrácením slova "Анкерыманна", dále "Ангерманна". Původně bylo ve slově Анкерыманна první písmeno ne "н" ale ižica, a spojení písmen a + ižica se ve staré Ruštině četlo jako "u".
Všechna Ruská slova, která začínají na "U" mají stejný původ ve spojení a+ižica. Tj. утюг, утка, уголь, угол, ум, учение, углич. угорцы, угры atd. Takže Анкерыманна se čte Укерыманна, Dalším pravidlem pro zkracování slov se slabiky ман a мен, četli, jako "j".
Samotná slabika "Ан" je zkratkou původního "Вен", odtud "Венгрия" neboli "Угорцы".
V konečném důsledku se původní čte, Анкерыманна jako Укерыина.
Dalšími starými gramatickými pravidly se dostaneme k názvu Kyjeva. Název Kyjev nevznikl z kyje, jak se nám to páni mudrci snaží podstrčit, ale právě z "Укерыина" - Украина.
Vrátíme se ke slovu Анкерыманна. Tam se také poslední n čte jako písmeno н, ižica nebo в.
A písmeno "ы" se může číst jako "ер", nebo jej nečíst vůbec. Takže slovo Анкерыманна se bude číst, jako Укьыива a to je počáteční vid slova Kyjev.
Takže slova Ukrajina a Kyjev jsou slova stejného původu.
Samotné slovo "Анкерыманна" znamená "укрепление", "крепость", obranná pevnost. Stejný původ mají též slova Кремль, Крым, Закрома. Odtud také slovo Акерман - Bílá pevnost. Toto město se nachází na Ukrajině a jeho dnešní název je Belgoŕod Dněstrovskij. V turečtině se dodnes toto město jmenuje Akerman.
Takže pravý břeh dnešní řeky Dněpr se jmenoval Анкерыманна (Ukrajina) a levý břeh se jmenoval "Анкерманланд", Ангерманланд, Ингерманланд, všechny názvy řeky Ukrajina na levém břehu mají vztah ke slovu Germania. Tak se jmenuje i území, severně od řeky Volgy, tedy Ангерманланд, Ингерманланд.
A teď k cizozemcům a jejich názvům Dněpru. Tací mužové jako Herodotés, Ptolemaios a další zachytili jméno Dněpru - Ukrajiny ve tvarech Данаприс, Данапрас, Борисфенес, Борисфен, Воурустана atd.
No všechny tyto názvy se skládají ze dvou slov, které jsou různě zapsány. Písmena "ст" jsou písmenem "feta", která se může číst jako J nebo dž, tudíž Умбоухриджена. Po gramatickém zjednodušení tohoto slova vzniknou slova "Быр Стъына" "Быр Джъына". "Пыр Дзина". Odtud Борисфен neboli Днепр. Jestli pojmenování "Быр Джъына" gramaticky zjednodušit, dostaneme "Украина"(Умбоухриджена). Od slova Умбоухр vznikl také název řeky Pachra, (Пахра), Pechorka, a další.
Toto se váže dál k Arabskému jazyku, odtud název pro řeku v Arabštině Nachr.

Přidám ještě informaci i současném znaku Ukrajiny, tzv. trojzubci. Nejedná se o trojzubec, ale znak Rurika, zakladatele Kyjevské Rusi. Pocházel z pobaltských Slovanů Variagů. Rurik (Rároh, znamená Sokol), a právě dnešní znak Ukrajiny (který vypadá, jako vidle), je vlastně stylizovaný sokol ve střemhlavém letu, útočící na kořist.
Současná historie se to snaží vše zatajit a znak vydává za Chazarskou Tamgu, ale ta samotná má původ právě u Rurika.
K Chazarské říši. Ta existovala jen cca 380 let. Za těch 380 let to byly 3 různé státní celky. Spojoval je jenom název Chazarie, nic jiného.
První perioda existence byl od r. 632-800.
Chazarii v té době tvořili podle velikosti Rusové, Chazaři, Bortos (příbuzní Alanů), Alani. Tudíž, tam nebyli žádné Turkická plemena, ani žádní finouhorské národy (bylo to potvrzeno DNA genealogii), ale byli to etnika Slovanského původu. Všichni lidé v té době byli svobodní, mohli přijímat náboženství, které si přáli. Slovo Chazaria na staroruském jazyce znamenal Vlast, rod, domovina. A ve staré řečtině khadzar, znamenalo čistí, očištění. Proč Rusové do 10 století proti Chazarii nevystupovali? Velmi jednoduše, protože tam žili jejich, také Slované, proč by proti nim bojovali? Bojovali jen proti Peršanům. Chazarie byla v té době "Ruský nebo potažmo Slovanský stát".
Druhá perioda 800-965. Židovská Chazarie, po vojenském převratu a uchvácení vlády Židy, kteří se v Chazarii zabývali obchodem. Proběhla tam 20 letá občanská válka, vyprovokovaná Židy. Stát byl charakterizován, jako stát Chiméra, kde na těle jednoho národa sedí hlava druhého národa. Židovští vládci měli jenom jeden cíl, peníze, nebo počet otroků, které mohli prodat. Obyvatele Slovanského původu odchytávali a prodávali do otroctví. Tento stát se zaobíral jen rabováním druhých. V jejich jazyce slovo Chazaria znamenalo svině. V roce 965 je rozprášil Ruský kníže Svjatoslav.
Třetí 965-1016 Muslimská Chazarie, krátká existence, kterou úplně dorazil kníže Vladimír.
Takže co z toho plyne. Chazarie byla Ruská a znak sokola se tam neocitl náhodně, i když mu židovští chazarové dali pojmenování tamga.
Citace z arabských cestopisů, jak vypadali Chazarové: "Chazaři však podle raných arabských zdrojů obecně označují bílou pleť, modré oči a načervenalé vlasy."
Tudíž, Turci ani jiné kočovní národy to nebyli. To dokládají i rozsáhlé DNA testy, které dokládají, že původní Chazarové měli haploskupinu R1a1, což je Slovanská skupina.
Takže pokud slyšíte jen o jedné jediné Chazarii vězte, že před Vámi je člověk, který se zabývá propagandou v politických cílech. Byly 3 různé Chazarie, 3 různé ideologie, 3 různé morálky. Nelze je míchat.
Mimochodem. V Panonském životopise Cyrila je psáno, že se se slovanským písmem seznámil v jižním Rusku na své služební cestě do judaistické Chazárie.


Co znamená Chazarská tamga.
https://cs.atomiyme.com/a-vite-co-tamga-khazar/

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.