Zora 13.09.2022 16:32 Zobraziť v diskusii

Re: Smrt Královny

Niekoľko zaujímavých informácií a súvislostí:

Alžbeta urobila pred SMRŤOU nečakaný krok: Takto reagovala na INFLÁCIU
Zlé časy a inflácia asi postihli aj tých najbohatších z nás a možno z toho dôvodu sa britská kráľovná ešte v posledných dňoch svojho života rozhodla prenajímať jeden zo svojich súkromných domov dovolenkárom cez Airbnb.
Nehnuteľnosť sa nachádza na panstve Sandringham a pýši sa menom Garden House. Toto "skromné" ubytovanie má štyri spálne, kde môže bývať až osem hostí, a cena za noc sa pohybuje od 237 do 354 libier.
https://www1.pluska.sk/soubiznis/zahranicny-soubiznis/foto-inflacia-dorazila-kralovskej-rodiny-alzbeta-ii-prenajima-svoj-dom-takto-ziju-krali


Záhadná minulosť slávnej kráľovnej: Zosnulá Alžbeta II. († 96) mala predkov na Zemplíne!
Historik z katedry archívnictva v Bratislave Frederik Federmayer v roku 2008 zistil, že korene Alžbety II. siahajú do Ladmoviec. Presnejšie do 16. storočia. „Skúmal predkov grófky Claudie Rhédeyovej. A tá bola potomkom jágerského vojenského veliteľa Pavla, pričom jeho manželka Anna Šutová pochádzala z Ladmoviec,“
https://www.cas.sk/clanok/2716237/zahadna-minulost-slavnej-kralovnej-zosnula-alzbeta-ii-96-mala-predkov-na-zempline/

Životy Evy († 97) a Alžbety II. († 96) spojil svadobný závoj: Panovníčka zomrela po svojej čipkárke
S jeho babičkou spája kráľovnú nielen krásna svadobná vlečka. „Obe ženy sa dožili krásneho veku a boli obklopené ľuďmi, ktorí ich mali radi. Dokonca aj zomreli len necelé tri mesiace po sebe,“ doplnil Štefan, ktorého stará mama navždy odišla 22. júna.
https://www.cas.sk/clanok/2716611/zivoty-evy-97-a-alzbety-ii-96-spojil-svadobny-zavoj-panovnicka-zomrela-po-svojej-cipkarke/
https://www.cas.sk/clanok/198241/svadobnu-vlecku-kralovnej-alzbety-ii-zdobila-slovenka-eva/


Odborníčka na kráľovskú rodinu: Teraz budú oči padať na Meghan a Harryho! Prečo?
Čo už dnes vieme o nadchádzajúcej korunovácii kráľa Karola III.?
Vieme povedať, že prebehne, ale osobne si myslím, že sa s ňou nový kráľ nebude ponáhľať. Môžem sa mýliť, ale nazdávam sa, že v tomto roku nebude. Ani pri korunovácii Alžbety sa neponáhľali, korunovaná bola po viac ako roku po smrti svojho otca, v júni 1953. Teraz je úlohou Británie a kráľovskej rodiny umožniť ľuďom smútiť a rozlúčiť sa s kráľovnou. Hovoriť o slávnosti korunovácie nového panovníka je v období štátneho smútku nevhodné.
Môžu podľa vás teraz čakať kráľovskú rodinu nejaké zmeny?
Myslím si, že nielen bulvár, ale aj viacerí členovia kráľovskej rodiny budú teraz pozorne sledovať najmä Meghan a Harryho. Predovšetkým to, s čím príde princ Harry vo svojej ohlásenej autobiografickej knihe, ktorú pôvodne plánovali uviesť na predvianočný knižný trh. Na to, čo v nej bude, a ako princ Harry s Meghan načasujú jej uvedenie v kontexte smrti Alžbety II. teraz mnohí čakajú, keďže to potenciálne môže poškodiť imidž kráľovskej rodiny.
Meghan vo svojom nedávnom rozhovore pre americký magazín „The Cut“ veľmi jasne hovorila o tom, že „všeličo vie a všeličo by mohla povedať, ak sa tak rozhodne“, ale že sa tiež „môže rozhodnúť mlčať“. Tento spôsob komunikácie komentujú britské médiá ako vyjadrenie na hranici slušnosti a vydierania. Nejde totiž len o to, či Meghan (prípadne princ Harry) môžu povedať niečo, čo bolo počas života kráľovnej „diskrétne zahalené“, ale aj o rôzne interpretácie toho, čo sa stalo. Vzhľadom na to, že britská kráľovská rodina tieto vyjadrenia zásadne nekomentuje, nie je celkom jasné, ako sú zasadené do širšieho kontextu, respektíve či sa skutočne stali tak, ako ich Meghan a princ Harry opísali. Hovorí sa tiež, že nový kráľ Karol III. má v úmysle „zoštíhliť“ kráľovskú rodinu, teda znížiť počet členov, ktorí sú za svoju prácu pre Korunu platení z verejných zdrojov.
https://www.cas.sk/clanok/2716239/odbornicka-na-kralovsku-rodinu-teraz-budu-oci-padat-na-meghan-a-harryho-preco/
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/639992-karol-iii-si-pocka-na-britsku-korunu-do-roku-2023/

Výmena bola do detailu naplánovaná: Z princa Charlesa je Karol III.! Toto meno však neprináša šťastie
Neprináša šťastie
Nový kráľ bude známy ako Karol III., no jeho predchodcom sa na britskom tróne veľmi nedarilo.
Karol I. bol kráľom Anglicka, Škótska a Írska v rokoch 1625 - 1649. Počas občianskej vojny v Anglicku ho parlamentné vojská zajali a popravili.
Karol II. bol synom Karola I. Po jeho poprave si robil nárok na trón, no Oliver Cromwell ho v roku 1651 porazil, a tak musel ujsť do Európy. Vrátil sa až po Cromwellovej smrti a vládol od roku 1660 do svojho skonu v roku 1685.
https://www.cas.sk/clanok/2715825/vymena-bola-do-detailu-naplanovana-z-princa-charlesa-je-karol-iii-toto-meno-vsak-neprinasa-stastie/

Mladík správne predpovedal dátum kráľovninej († 96) smrti: Briti sú v strachu, v tento deň má zomrieť kráľ Karol
Logan Smith ešte v júli pridal tweet, v ktorom úspešne predpovedal dátum kráľovninej smrti. Zároveň napísal deň, kedy podľa neho zomrie kráľ Karol III.
Ako píše Daily Star, Logan na sociálnych sieťach vystupuje pod menom @logan_smith526. Na Twitteri napísal, že kráľovná Alžbeta zomrie 8. septembra 2022. Hrozná predstava sa minulý štvrtok stala realitou. Jeho tweet sa stal virálom a ľudia sa teraz boja o život nového panovníka, pretože mladík tvrdí, že Karol III. zomrie 28. marca 2026.
https://www.cas.sk/clanok/2716599/mladik-spravne-predpovedal-datum-kralovninej-96-smrti-briti-su-v-strachu-v-tento-den-ma-zomriet-kral-karol/


Andrej Fursov: Úpadok Britského impéria. Ako sa bude spomínať na Alžbetu II
https://www.armadnymagazin.sk/2022/09/12/upadok-britskeho-imperia-ako-sa-bude-spominat-na-alzbetu-ii/
Úpadok Britského impéria sa začal pred 75 rokmi, teraz je na scéne samotná Británia
https://www.armadnymagazin.sk/2022/09/11/upadok-britskeho-imperia-sa-zacal-pred-75-rokmi-teraz-je-na-scene-samotna-britania/

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.