Ogar Valach 27.09.2022 13:53 Zobraziť v diskusii

Re: K imitačně-provokační činnosti

@Počtář povedal/-a:
V této souvislosti se taky nabízí otázka: Proč ty elity s tím vůbec začaly, když s tím teď chtějí skončit? Aby mohli zničit Východní blok?

Pseudoelity, nie elity, aj keď sa tak sami označujú. V 19. storočí a na začiatku 20. storočia mala väčšina ľudí nedostatok. Preto je pochopiteľné, že chcel mať každý dostatok. Na to lákal kapitalizmus, keď predávali ilúziu, že každý môže byť milionár a že každý môže bezbreho plytvať. Oslovovali tým nielen parazitov (tých hlavne), ale aj ľudí, ktorí mali celý život nedostatok. Poznáte to, často, keď chudák náhle veľmi zbohatne, nedokáže si peniaze udržať a plytvá na všetky strany, pretože si tým kompenzuje podvedomý nedostatok. Je to zvieracie a nemravné, ale je to celkom bežné. Na týchto kapitalizmus stavil.

Aj keď socializmus cielil na odstránenie nedostatku a zvyšovanie kvality života, paraziti a nemravní ľudia so zvieracím typom psychiky videli trávu zelenšiu za plotom. Videli pozlátko, ale nevideli čo sa skrýva za ním, aj keď im to komunisti dennodenne vraveli. Väčšina z týchto naivných hlupákov to nepochopila dodnes.

Kapitalizmus s jeho nekonečným rastom sa prežil, ale starí aj noví kapitalisti sa nechcú vzdať moci. Ako sa prežil? Je rozdiel stavať na zelenej lúke kde "nič" nie je. Tam sa presadíte aj predajom soli a cukru. Ale skúste sa presadiť v rozvinutej ekonomike. Skúste dnes začať predávať soľ a cukor a uvidíte, že bez marketingu obrovských počiatočných investícií si ani neškrtnete. Takže kapitalizmus sa prežil, čo by ale pre tých, ktorí sa dostali na vrchol, problém nebol. Problém nastal, že kapitalizmus spotreboval väčšinu zdrojov a nové nie sú a nebudú. Tvorba dobrého konzumenta vychovala generáciu nešikovných hlupákov, ktorí dokážu len konzumovať, ale tvoriť a samostatne sa vzdelávať nedokážu. Takže inovácií je nedostatok a tie, ktoré sú schopné kvalitatívnych zmien (voľná energia), sú potláčané z obavy straty moci.

Preto kapitalisti, z ktorých sú mnohí potomkovia feudálov a otrokárov (klan Rothchildovcov), na to, aby dokázali konkurovať socialistickému bloku, museli zvyšovať aj životnú úroveň "plebsu", inak by dávno pohoreli. Teraz to už robiť nemusia a tlak prostredia v podobne vyčerpania zdrojov a hrozbe ekologických katastrof, ich núti presedlať na iného koňa. Paradoxne na takého, proti akému ešte pred pár desaťročiami bojovali. Na koňa autority štátu. Lenže predtým, za čias socializmu, bol štát autoritatívny v prospech obyčajných ľudí. Teraz, využívaním rovnakých spôsobov, využívajú štát v prospech pseudoelít. Snažia sa zaviesť novodobý feudalizmus kontrolovaný informačnými technológiami s názvom Veľký reset, Agenda 2030...

Pseudoelity z bankového sektoru, farmaceutických firiem, zbrojárskeho priemyslu, informačných technológií, zábavného priemyslu a masmédií sa spojili, aby zotročili svet. Pre nich boli sloboda slova, demokracia, ľudské práva, voľný trh, konzum a ďalšie, iba nástrojmi na dosiahnutie ich cieľov. Nástroj sa zo subjektívnych aj objektívnych príčin opotreboval, preto siahli po inom. Keby došlo k rozpadu Ruska v roku 2000, dosiahli by svoje ciele. Nemali by ideologického konkurenta a zdroje by im vystačili, kým by zaviedli čipovú totalitu, a potom by aj tak prešli k novej feudalizmu s rozdielnymi znalosťami "elít" a "plebsu", genetickým vylepšovaním, čistou a zdravou a bezpečnou prírodou pre seba a špinou a stresom a konkurenčným bojom v mestách pre poddaných...

Kapitalizmus, vrátane jeho idealistickej formy voľného trhu (ktorej bezbrehým priaznivcom je Richard Sulík), vždy vedie k úpadku a k monopolom a menšie alebo väčšie krízy sú pre neho očistným mechanizmom, z čoho vyplýva, že kapitalizmus bez kríz nemôže fungovať. Jednoducho systém, ktorého podstatou je konkurenčný boj nemôže vybudovať spravodlivú spoločnosť. A nemôže ho vybudovať ani marxizmus v jeho pôvodnej, súčasnej ani budúcej forme, pretože má v sebe zakomponovanú nespravodlivosť v podobe agresívneho rozširovania škodlivých elementov (rovnakosť).

Pre mňa je konanie pseudoelít úplne pochopiteľné. Navonok rozkol v nástrojoch, svedčí o snahe dosiahnuť tie isté ciele, zotročenie spoločnosti. Každá dobrá myšlienka sa dá zneužiť. Ochrana prírody sa zneužíva v podobe buzerácie s uhlíkovou stopou údajne spôsobenou človekom, čo je lož, na základe ktorej nás môžu zotročovať len ak túto lož prijmeme. Ak ju odmietneme, celé im to spadne ako domček z kariet. A dá sa zneužiť aj najspravodlivejšie zriadenie, ktoré na Zemi za posledných vyše tisíc rokov bolo, socializmus, presnejšie zatiaľ len jeho riadiace nástroje a mechanizmy. Ale čo je Európska únia so svojim autoritárstvom? Problém je, že s autoritárstvom proti ľuďom a proti členom únie.

Vždy sledujme procesy. Proces na zotročenie ľudí sa nikam nevytratil, len hľadá schodný spôsob na svoje zavŕšenie.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.