Lin 29.09.2022 09:13 Zobraziť v diskusii

Re: Energetika v EU, plynovody a ropovody pre Európu

Komise EU se včera na "zastropování" cen plynu nedohodla a to zvláště kvůli podivnému "parametru", že určení maximálních možných prodejních cen má být jen u plynu ruského. Plyn z ostatních zemí (tedy i z USA) NEBUDE žádnému zastropování podléhat.
V pátek 30.9. se mají na další jednání sejít ministři energetiky zemí EU.

A teď, protože jsem v této oblasti "pologramota", budu vysvětlovat, jak jsem pochopila - ale v každém případě se vyplatí přečíst si článek (v RJ) a vyposlechnout "genezi" obchodů s EU a cen energií z Putinových úst - dole pod článkem je video z konference.
https://iz.ru/1402853/2022-09-29/ek-vystupila-s-novymi-predlozheniiami-po-ogranicheniiu-tcen-na-gaz-v-evrope?utm_source=smi2

Co jsem pochopila:
Uršula přišla s návrhem určit plynové limity pro elektrárny, které vyrábějí EE z plynu.
Dotace po "zastropování" nejsou ještě projednané, neví se, podle čeho a jak určit "strop" dotací.
Rakouský poslanec Wilimský se na jednání "rozjel" a obvinil současné vedení z EU z šílenství, které dostalo celou Evropu do katastrofy. Politika EU vůči Rusku je podle něj "sankční šílenství", které nejvíc ze všeho poškozuje EU.
V Putinově řeči je mj. objasněné, že Rusko chtělo své ceny mít navázané na dlouhodobé smlouvy - ale bylo donuceno "šéfovstvem" EU přejít na ceny spotové. Prý tak to je jediné správné tržní.
Dále se od Putina dozvíte, jak cíleně byly zavírány plynovody a ropovody (přes Polsko a Ukrajinu) a to ne ze strany Ruska. Nakonec zbyl jediný Nord Stream 1 - protože č. 2 nechtějí dovolit otevřít.
PS: A te´d není ani to...

Táto stránka je náhľadom príspevku Kriticko-spoločenského bloku.Viac o bloku.