Yori 02.10.2022 21:06 Zobraziť v diskusii

Re: Energetika v EU, plynovody a ropovody pre Európu

RWE-Solar-Deal v USA: Katar bude nejvetsi akcionar

Německá energetická společnost RWE posiluje své aktivity v oblasti obnovitelných zdrojů energie v USA akvizicí za téměř sedm miliard eur. Energetická společnost kupuje od newyorské regionální energetické společnosti Con Edison Clean Energy Businesses vývojáře a provozovatele solárních elektráren, jak oznámila o víkendu v Essenu.
Akvizicí v hodnotě 6,8 miliardy dolarů (6,9 miliardy eur) - včetně dluhu - RWE podle svých slov téměř zdvojnásobila své portfolio větrných a solárních elektráren a bateriových úložišť v USA a nyní disponuje instalovaným výkonem 7,2 gigawattů (GW).

Katar financuje prevzeti
Koncern se sídlem v Essenu získává podporu od katarského státního investičního fondu QIA. QIA upisuje povinné konvertibilní dluhopisy v hodnotě 2,43 miliardy eur. QIA tak získá v RWE devítiprocentní podíl a stane se jejím největším akcionářem. V Německu se stát Perského zálivu již podílí na Deutsche Bank, Volkswagenu a Porsche.
Přibližně 90 procent instalované kapacity tří GW u společnosti Con Edison Clean Energy tvoří solární elektrárny. Podíl solární energie v portfoliu RWE se tak zvýšil z předchozích tří procent na 40 procent. Kromě toho RWE uvádí, že má v plánu výstavbu dalších sedmi GW, čímž se počet plánovaných projektů skupiny zvýší na 24 GW. zde

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.