Rusofil 03.10.2022 19:16 Zobraziť v diskusii

Re: M. Veličko - Slovanské védy, mágia, pojem jednobožstva

@Atom povedal/-a:
@Rusofil
Jedu po paměti a nějak mi utkvělo to šesté století (asi jsem si to špatně zapamatoval) jako doba vložení Šária.

Z wiki:
K největšímu rozvoji Šáríi došlo od 7. do 13. století v souvislosti s rozvojem teokratického chalífátu. Vyvstala potřeba rozpracovat právní zásady pro potřeby fungování rozsáhlého státu, který potřeboval vybírat daně a trestat zločiny - takže sto let po vzniku Islámu.

Každopádně pointa popisu procesu je v tom, že nejdříve Osmané prosperovali (což jsem se učili i v dějěpise, že byli na čele pokroku například arabské číslice převzaté z Indie), ale pak došlo k zabrždění pokroku díky vložení právu Šária, tuhle informaci mám z KSB, uváděl Pjakin v některém z jeho videí.

Co se týká, že bratr si bral ženu zemřelého bratra, to považuji za známý fakt. Ovšem záleží co považuješ za Slovany jestli původní ještě před biblickou koncepcí existující civilizaci nebo až do teď.

K válkám jsou války dobyvačné a obranné a pokud původní Slované selhali a nezavedli správnou koncepci a tak byli nuceni válčit tak jako tak a nemohli se tomu vyhnout. "Neboť když ten vzadu klopýtne může za to ten kdo měl rychlejší nohy a ten kámen neodstranil z cesty" (Chálíl Džirbán) a Bůh nastavil prostředí tak, že si každý musí své chyby odpracovat.

Nechci tady operovat Vikipedii, ale "Islám (arabsky: zvuk الإسلام; al-'islām) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. "
Tedy Islám vznikl v 7.století a ty píšeš, že k rozvoji šaríji došlo od 7-13.století. Tak kdy byla ta doba rozvoje Islámu?

To, že si svobodný bratr bral ženu svého zemřelého bratra neznamená mnohoženství. I dnes se můžeš oženit se ženou svého zemřelého bratra. Slovanské ženy - vdovy měly naprostou volnost a pravomoce.
K těm pravomocím žen, patřilo rozhodování o sňatcích dětí. Prosby k matce, tetě nebo starší sestře, aby vybrala nejvhodnějšího ženicha či nevěstu, jsou doloženy prakticky ve všech částech slovanského světa. Fakt, že mužské osoby (otec, strýc z matčiny či otcovy strany, starší bratr) tento druh pravomoci nemají, by mohl být naopak vykládán jako jakási vyšší forma moci v rukou žen oproti mužům ve staroslovanské společnosti. Existují i doklady toho, že po smrti hlavy rodu zaujala jeho místo vdova, a to nikoli na krátkou dobu a nejen v řízení domácnosti, jak by bylo přípustné například v římském právu.
Což je také v naprostém rozporu s postavením ženy v Islámu.
A pokud se odvoláváš na rod, tak toto slovo je odvozeno také od ženy - tedy rodit. Nikde jinde takové slovo jakým je "rod" nemají. Mají klany, plemena, ale rody jsou jen u Slovanů.
Mnozí by chtěli Slovany pošpinit a pohanit, ale náš jazyk všechny tyto pokusy odhalí.
Tvrzení, že ve válkách Slované podlehli je také lež. Naši nepřátelé si museli vymyslet jinou strategii, jak nás porazit, protože válkami se jim to nepovedlo. Již 6000 let držíme hranici tam, kde byla.
A to přísloví, které si uvedl je muslimské, takže se týče muslimů. Očekával bych, že dáš přísloví Slovanské, které se bude týkat nás. Nehodlám odpracovávat cizí chyby.
Slovanská koncepce byla správná. Sám Ježíš, který nás navštívil zjistil, že žijeme v souladu s Bohem (zdroj Zaznobin). Fungovala tady tisíce let, zatímco biblická u nás existuje jen kolem 1 tisíce let a jsme to my (prostřednictvím Ruska), kdo ji ničí a posílá do zapomnění. Co je tisíc let, oproti 24 tisícům. Okamžik. Zase vracíme to, co nám bylo kdysi uzmuto.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.