jardob 06.06.2022 12:54 Zobraziť v diskusii

Re: Modlitba - a to je zas co?

Odporúčam všetkým, aby si pozreli úryvok z tohto videa. Tá otázka je na čase 1h 16 min 09sek a trvá len pár minút. Sú tam anglické titulky a dá sa zapnúť automatický preklad tituliek do slovenčiny/češtiny.

Otázka znie, "Čo majú všetky svetové náboženstvá spoločné?" Odpoveď toho jogína je veľmi zaujímavá. A hovorí mi z duše. (aj keď tam ďalej s rečami o človeku a opici nesúhlasím, ale na pointe povedaného to nič nemení). Je to veľmi pragmatický pohľad.

@Ferry k tomu tvojmu článku. Dalo by sa teda povedať, že podvedomie, ale najmä viera v splnenie inštrukcie, ktorú sme podvedomiu (alebo komukoľvek) zadali, je magický úkon. Spomeňte si na Ježišovo: Tvoja viera ťa uzdravila... Keby si povedal tomuto vrchu "zodvihni sa a hoď sa do mora" a nezapochyboval by si vo svojom srdci o tom, tak by sa tak stalo...

Ak toto dokáže viera jedného človeka, čo potom dokáže milión veriacich? Čo je potom egregor veriacich? Mág? boh? Každopádne je to veľmi silná magická entita, ktorá nemá problémy robiť "zázraky": Fatimské, Lurdské a všelijaké ďalšie... Zrejme podľa toho, ktorý náboženský egregor je v danej etape dejín aktívny. Za Egyptských čias to bol egregor hebrejskej viery. Neskôr egregor kresťanskej viery. Na Východe v časoch aktívneho šírenia budhizmu mali tiež svoje zázraky. A doba aktivácie islamu ešte len prichádza, hoci v krajinách blízkeho východu už predpremieru mali, keď islam ovládal arabské krajiny.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.