jardob 06.06.2022 22:20 Zobraziť v diskusii

Re: Modlitba - a to je zas co?

@Rusofil povedal/-a:
Není on náhodou guru Schwaba s jeho resetem? Tvrdí, že problém lidské populace je, že je moc inteligentní, tak zavedeme debilizaci a u koho to nepomůže, tak lobotomii? Podle jeho logiky, jsme měli Drahoše zvolit prezidentem, jehož mantrou bylo "já nevím". Vůbec se mi ten stařec nelíbí. Pro nejvyšší elitu musí být požehnáním.
Měl jsem možnost dávněji vidět jeho videa a v každém mi na něm něco nesedělo, jako by se na lidi díval z patra.
Dodám, že jeho mantra : já nevím, až tak moc nefunguje.
Dám jednoduchý příklad. O kvantové fyzice toho moc nevím, a i když si to uvědomuji, nespadá do okruhu mých zájmů a tedy nemám zájem ji studovat blíže a zřejmě v tomto směru zůstanu do konce života na úrovni já nevím
Aby fungovala, musí být oblast, o které tvrdím, já nevím, v okruhu mých zájmů, jak to správně vypichuje KSB.

Pozrel som si to video celé. Tieto postoje, ak by ich človek bral ako filozofiu, mali by svoje úskalia, a zlo by z toho sveta (najmä ak je organizované) nevykorenili. Možno preto je v Indii davo-"elitarizmus" tak rozvinutý, ako je.
Ale ten úryvok som dal kvôli inému. Každý fanatik stavia na úroveň pravdy niečo, o čom reálne nevie, či je to pravda. Z metodologického hľadiska je to nesprávny postup. Je to neúprimné a neúctivé voči pravde ako takej. Oveľa úprimnejšie je priznať si, že neviem, či je Biblia pravdivá... neviem, či je Korán pravdivý... alebo či sú Východné vierouky pravdivé... Neviem, či je Vesmír starý 6 tisíc rokov alebo miliardy rokov... Neviem aký je Boh... Pretože môžeš mať tisíc indícií v prospech nejakej historickej alebo filozofickej teórie, ale existuje aj rovnaké množstvo indícií proti. Všetky historické a filozofické fankluby majú svoje stohy indícií, ktoré považujú za dôkazy, ale sú to len indície.
Takže v tejto konkrétnej veci podľa mňa hovoril pravdu. Skrátka nehovoriť "viem", keď pravda je taká, že "neviem". A hovoriť "viem" iba vtedy, keď naozaj viem, lebo iné možnosti sú vylúčené.

Iné to bude, až sa človek napríklad zobudí z tohto sna, ktorému hovoríme pozemský život, a prebudí sa do reality, kde neexistuje lož a pravda je plne dostupná, a uvedomí si, ako sa veci naozaj majú, a že tento svet plný lží a zla bol iba sen.

Táto stránka je náhľadom príspevku fóra Kriticko-spoločenský blok KSB. Viac o fóre.